Topunky - Umělá

Pohádkové příběhy jsou v naší malebné kotlině už takovou tradicí. Ti, co se zrovna nedáví kostí z kapra rozbalí dárky, a zasednou k televizi, aby se pokochali, čím že nás to zase televize letos oblaží. Přiznám se, patřím mezi ně a ač jsem za poslední roky mockrát naletěl, letos jsem zasedl taky.

Princezna a půl království

Kde začít.  Asi ne od konce, to už bych jen kopíroval nápad tvůrců této pohádky. Honza zabil draka, princezna je volná, svatbě už nic nebrání. Nebo ano? Ano. Honza je prostě vesnické tele, které téměř utrhne ruku královně, když je mu představena, celej život žere lžící, utírá si nos do rukávu a i přes milý obličej páně Rumla je to prostě vidlák. A toho princezna nechce. Zatím. Radši by se vdala za krále Egona, kterého hraje nejmladší z Prachařů. A protože Honza je dobrák, princeznu odmítne a za vysvobození si vezme jen suchý z nosu, jak podotkla jeho matka.

Prohlašujeme o nich, že jde o svátky klidu a míru, ale řekněme si to upřímně, nic není vzdálenějšího pravdě. Všichni víte, o čem mluvím. V obchodech do vás naráží osoby, jež si popletli vánoční svátky s blackoutem, fackují se o košíky, vozíky, stromečky. Ti mazanější si objednají vše online, jenže to zase zhustí provoz, protože ty krámy musí někdo dovézt, a tak se vám každý den otočí u vrat kompletní přehlídka poštovních dodavatelů počínaje PPL a DHL konče. A to to ještě nezačalo.

Za okny se snáší vločky, silničáři za stálých nadávek dopíjí čaj a obouvají těžké boty na přezky. Venku je slyšet startující motory pluhů a já si užívám volna. Tedy užívám. Užívám rozpustný paralen, protože zároveň se sněhovou nadílkou se dostavila i rýma, bolení v krku, nateklá mandle a bolest v celé levé sanici. Ale to není nic, co by nespravil panák a teplý ponožky.

Ale proč vám to vyprávim. Protože vždycky, když se obloha změní z blankytně modré na metalicky šedou, zruším všechny procházky po krásném okolí Lipna a zasedám k novému PC / díky, Milusi/, abych rozšířil počet stran v dalším díle Aforkalypsy.

A zatímco za okny padá sníh, já bloudím duchem po kouzelném městě Maganu a za pomoci otce Sarkastika se snažím odhalit řádícího vraha. Je to těžký úkol, když hrajete za obě strany. No schválně se zkuste překvapit, když plánujete vraždu a zároveň ji i vyšetřujete. A do toho strašná spousta lidí, který vám hamtaj na místě činu, všichni mají zaručené teorie a někdo z nich, je vrah.

Takže doufejte, že to nadělení jen tak nesleze a já zůstanu u počítače přikovaný dost dlouho na to, abych vraha našel, chytil a potrestal. Záleží to teda taky ne velikosti těch panáků, ale s tím už si nějak poradím…

Drazí čtenáři.
Nemohu jinak, než se pochlubit a zvěstovat horkou novinku. Po náročné několikaleté korespondenci se všemi možnými i nemožnými (s těmi hlavně) nakladatelstvími, po neúspěšných domluvách s prodejci, od těch mega až po ty zapadlé, po období, kdy už jsem na vše rezignoval a celý náročný proces vzniku knihy nesl na svých bedrech sám od napsání až po prodej, přináším zlomovou zprávu.

Veškeré mé knihy v elektronické podobě zakoupíte pravděpodobně u všech prodejců e-knih od Palmknihy po Alzu. Ale to už tu bylo. A nyní si vám dovoluji představit knihkupce, který zařadil fantasy ságu Aforkalypsa na své portfolio. Jeví se to více než logické, že server, který se zabývá fantasy světem, neopominul jednoho malého českého pisálka a zařadil jeho produkty do prodeje.

Ale Fantasyobchod.cz není jen o prodeji knih. Nakoupíte zde široký sortiment z fantasy i sci-fi světa, šperky, kostýmy, deskové hry...a teď už i Aforkalypsu.

U Croma, toto ale trvalo!

 

Zdravím příznivce tištěné literatury, neohrnující nos nad digitální podobou.

Jak jistě víte, chystám se ještě časem dopsat třetí povídkovou knihu. Něco už mám napsané, jako třeba povídku v 6:30 na značky, kde jsem zúročil veškeré své zkušenosti s lidmi z průmyslu. Pásmo z gázy je zase trpký povzdech o zneužívání pomocné ruky a nebudu lhát, že to nemá nic společného s Palestinou. Další povídka Krumlowski, má být poctou pro Charlese Bukowskiho, muže, který bývá zařazován mezi beatníky, ačkoli se tomu vždy bránil.

Novinky

10. duben 2021
10. duben 2021

Něco o mě

Textař, "zpěvák" a spisovatel. To je asi tak ve zkratce vše, čím se v životě zabývám, nad rámec běžných radostí, jako je péče o rodinu či docházka do zaměstnání. Táta vždycky říkal, dělej to pořádně nebo se na to vyser. Jsem hodný syn a poslechl jsem. Důležité věci dělám pořádně a na zbytek... však vy víte!