Informace

01jb.jpg

Jsem živel

Přestože nepopírám, že jízda na kole může mít svá pozitiva, nevyhrál jsem nohy v loterii. Z tohoto důvodu raději sedlám japonského oře značky Suzuki a za stálých nadávek spěchajících řidičů se šinu po šumavských silničkách.

02jb.jpg

Pocházím z Mostu

V tomhle městě se prostě žije trochu jinak. Ano, po čtyřiceti letech to dokáže unavit, ale proto jsem se nepřestěhoval. Hledal jsem jen klid na práci, který jsem v současném bydlišti našel. Ale na rodné město nezapomenu.

Dycky Most!

03jb.jpg

Jsem odhodlaný

Žijeme jen jednou, takže jsem ochoten v rámci možností zkusit v podstatě cokoliv. Jako třeba plavbu na lodi na ostrov Giftun. Nakonec, kdy se vám podaří vyděsit tolik turistů najednou. A to hlavní, neztroskotali jsme!

04jb.jpg

Jsem pankáč

Už sice nenosím bundu protkanou spínacími špendlíky, ale punk nosím stále v srdci. I z toho důvodu jsem na stará kolena založil formaci Topunky, se kterou jsme si užili desítky parádních koncertů a rádi na ně vzpomínáme.

05jb.jpg

Někdy hraju šipky

Už je to samozřejmě dávno, co se týmu Bizoni Most, pod mým neskromným vedením podařilo získat titul mistrů ligy. Ale těch 501 důvodů, proč nevyhrát mám rád do dnes. Mí přátelé to vědí a zkouší mě porazit. A bohužel sem jim to i daří.

06jb.jpg

Strach a peníze nemám

Nic není dost vysoké, hluboké ani šílené. Jsem umanutý a když chci něco vyzkoušet, nic mě nezadrží. Nebudu lhát, s přibývajícím věkem to čím dál víc bolí. Ale není to důkaz, že ještě žiju?

07jb.jpg

Rád cestuji

Zažil jsem dobu, kdy překročení hranic znamenalo kulku do páteře. Dnes už se to smí, tudíž toho plně využívám. A samozřejmě se nabráním místním specialitám. To by byl čirý nerozum...

08jb.jpg

Nejsem ...ista

Pro mě jsou všichni lidi zelení. Základem zdravé demokracie je skutečná svoboda, takže mě ani netrápí, kdo čemu věří. Já taky nechci, aby mi do toho někdo kecal.

09jb.jpg

Pořád jsem dítě

Nepokoušejte se mi tvrdit, že jste nikdy nechtěli vyzkoušet Famfrpál. No a k tomu je zapotřebí pořádný Nimbus. Ne že by mi vadily věci z Číny, ale v tomto případě, Oxford je Oxford.

10jb.jpg

Nenechám si nic líbit

Když chcete být v dnešním světě upřímní, musíte počítat s tím, že se to někomu nebude líbit. A samozřejmě zapracovat na tom, aby se mu to nelíbilo ani potom.

11jb.jpg

Jsem sparťan

Přiznávám, někdy to může být skutečně za trest, ale ukažte mi mančaft, který jenom vyhrává. A navíc, ten společensky nekorektní popěvek o homosexuálech se nikdy neomrzí.

12jb.jpg

Miluju filmy

Když jste filmový fanda, není nic lepšího, než se v nějakém filmu sám objevit. Zde jsem prožil svých 12 vteřin slávy v historickém velkofilmu Henri IV.

13jb.jpg

Jsem turista

Protože celý život bojuji s váhou, udělám si občas nějaký ten výšlap či výlez. Tady se šplhám nad jezero Plechý. Výhled nádherný, ale ten krpál...

14jb.jpg

Mám rád zvířata

Nakonec sami vidíte, že mi to zvířátka oplácí. Jinak jsem za život choval několik psů, převážně rasy boxer a o jednom z nich jsem dokonce složil píseň.

15jb.jpg

Houbařím

Tak ono se to kecá, když máte les za barákem a na polívku nasbíráte dřív, než řeknete borůvkový koláč. Ale mě baví vzbuzovat závist kolemjdoucích, tak se bez plného koše nikdy nevracím.

16jb.jpg

Umím odpočívat

Ono to tedy na první pohled vypadá, že se jen válím, ale někdy si musíte udělat čas a vymyslet nový příběh, který chcete napsat. U soustruhu vás toho moc nenapadne..

17jb.jpg

Nezkazím žádnou legraci

Lidi berou život moc vážně. Vzhledem k tomu, jaké jsme všichni nic, z pohledu vesmíru, si myslím, že si všichni zasloužíme víc srandy.

18jb.jpg

Nejsem v tom sám

Nic člověka nepodpoří jako fakt, že máte někoho, kdo v tom lítá s vámi. Moje žena absolvuje všechny mé eskapády se mnou a troufám si říct, že se rozhodně nenudí.

Novinky

10. duben 2021
10. duben 2021

Něco o mě

Textař, "zpěvák" a spisovatel. To je asi tak ve zkratce vše, čím se v životě zabývám, nad rámec běžných radostí, jako je péče o rodinu či docházka do zaměstnání. Táta vždycky říkal, dělej to pořádně nebo se na to vyser. Jsem hodný syn a poslechl jsem. Důležité věci dělám pořádně a na zbytek... však vy víte!